News 2002


 
Helsinki 7.12.2002
Tuomari / Judge: Tuula Jokela (FIN)

Johanneksen tytär Skypiper´s Sun to Boogie´s 
nuortenluokassa 1/2, SA

Daughter by Johannes Skypiper´s Sun to Boogie´s in 
young bitch class 1/2, CC-quality


Jyväskylä 6.12.2002 
Tuomari / Judge: Bo Skalin (S)

Makin tytär Yellow Waterlily Butterflower 
oli ROP ja RYP 4. Floora sai näin ollen toisen sertinsä.
Mahtavat onnittelut Eija ja Floora!

Daughter by Maki, Yellow Waterlily Butterflower, 
was BOB, and BIG 4. Floora got also her second CC.

Congratulation Eija and Floora!


Jyväskylä 17.11.2002 
Tuomari / Judge: Paula Heikkinen-Lehkonen (FIN)

Makin tytär Yellow Waterlily Butterflower 
voitti käyttöluokan, sai SA:n ja oli PN 4

Daughter by Maki, Yellow Waterlily Butterflower, 
won working bitch class, got CC-quality and was 4rd best bitch


Hollola 2.11.
Tuomari / Judge: Anita Maljanen (FIN)

Johanneksen tytär Sarnell If Only oli hienosti PN 2 sai 3. sertinsä !
Onnea Sirpa ja Sylvi !

Daughter by Johannes Sarnell If Only was 2nd best bitch 
and got her 3rd CC. Well done ! Congratulation Sirpa and Sylvi !


Padisel, Viro 7.9.
Tuomari / Judge: Kirill Barbosov (RUS) 

Johanneksen tytär Yarrowford Tubbies Tinky 
oli VSP juniori ja sai juniori sertin

Daughter by Johannes Yarrowford Tubbies Tinky 
was BOS junior and got junior CC


Mynämäki 31.8.
Tuomari / Judge: Sverre Sand (N)

Johanneksen tytär Sarnell If Only oli nuorten luokassa 1/2 ja sai SA:n

Daughter by Johannes Sarnell If Only was 1/2 at young bitch class 
and got CC-quality


Turku 11.08.2002
Tuomari / Judge: Alan Hunt (AUST)

Johanneksen tytär Sarnell If Only oli VSP
Onnea Sirpa ja Sylvi !

Daughter by Johannes Sarnell If Only was BOS
Congratulation Sirpa and Sylvi !


Narva 27.7.2002
Tuomari / Judge: Svetlana Radjuk (BLR) 

Johanneksen tytär Yarrowford Tubbies Dipsy oli jälleen VSP -juniori ja sai kolmannen juniori sertinsä. Onnittelut!

Daughter by Johannes Yarrowford Tubbies Dipsy 
was BOS junior again and got her 3rd junior CC


Rauma 28.07.2002
Tuomari / Judge: Markku Santamäki (FIN)

Johanneksen tytär Sarnell If Only oli PN 3

Daughter by Johannes Sarnell If Only was 3rd best bitch


Räpinas, Est 20.7.2002 
Tuomari / Judge: Rafael Malo, (SPAIN)

Johanneksen tytär Yarrowford Tubbies Dipsy 
oli VSP juniori ja sai juniori sertin

Daughter by Johannes Yarrowford Tubbies Dipsy 
was BOS junior and got junior CC


Rusko 20.7.2002
Tuomari / Judge: Harri Lehkonen (FIN)

Johanneksen tytär Sarnell Ideé Fixe sai ensimmäisen sertinsä ollen PN 2 ja poika Sarnell Imagemaker oli PU 5. Onnea Leeni ja Tosca!

Daughter by Johannes Sarnell Ideé Fixe got her first CC and was 2nd Best Bitch. Her litter brother Sarnell Imagemaker was 5th Best Dog. Congratulation Leeni and Tosca !


Virrat 14.07.2002
Tuomari / Judge: Sue Jolly (GB)

Johanneksen tytär Sarnell If Only oli 
Summer Golden Showssa upeasti PN 4

Daughter by Johannes Sarnell If Only was at 
Summer Golden Show 4th best bitch


Rakvere 29.6.02 
Tuomari / Judge: Ljubov Terenteva (RUS)

Johanneksen tytär Yarrowford Tubbies Dipsy 
oli VSP-juniori ja sai myös juniorisertin.

Daughter by Johannes Yarrowford Tubbies Dipsy 
was BOS junior and got junior CC.


Loimaa 29.6.2002
Tuomari / Judge: Paavo Mattila (FIN)

Johanneksen tytär Sarnell If Only jatkoi hyvää menestystä ollen PN 4

Daughter by Johannes Sarnell If Only was going on with good success and was 4th best bitch


Lohja 16.6.2002
Tuomari / Judge: Robert Grosbie (CAN)

Johanneksen tytär Sarnell If Only oli PN 2

Daughter by Johannes Sarnell If Only was 2nd best bitch


Pärnu; Estonia 15.6.2002
Tuomari / Judge: Lilian Hanniste (EST)

Johanneksen pentu Yarrowford Tubbies Winky 
oli ROP juniori ja sai juniori sertin

Puppy by Johannes Yarrowford Tubbies Winky 
was BOB junior and got junior CC


Lapua 9.6.2002 
Tuomari / Judge: Hans Rosenberg (S)

Makin tytär Yellow Waterlily Butterflower sai SA:n ja oli PN 4

Daughter by Maki, Yellow Waterlily Butterflower, 
got CC-quality and was 4rd best bitch.


Pietarsaari 8.6.2002 
Tuomari / Judge: Lena Stålhandske (S)

Makin tytär Yellow Waterlily Butterflower, sai sertin ja oli VSP

Daughter by Maki Yellow Waterlily Butterflower got CC and was BOS.


Vehmersalmi19.5.2002 
Tuomari / Judge: Markku Santamäki (FIN)

Johanneksen tytär Bojaari Floora oli paras narttu ja 
sai ensimmäisen sertinsä ja oli lopulta Rop ja Ryp4

Daughter by Johannes Bojaari Floora was best bitch, 
got her first CC and in the end she was BIG 4


Pori 18.5.2002 
Tuomari / Judge: Tuula Pratt (FIN)

Makin tytär Yellow Waterlily Butterflower voitti käyttöluokan ja oli PN 2

Daughter by Maki (Yellow Waterlily White Magic) Yellow Waterlily Butterflower in working bitch class 1/1, CC-quality and 2nd best bitch.


Orimattila 09.05.2002
Tuomari / Judge: Gun Holmström (FIN)

Johanneksen tytär Sarnell If Only sai toisen sertinsä ollen myös VSP.
Onnea Sirpa ja Sylvi !!!

Daughter by Johannes Sarnell If Only got her second CC with BOS result.
Congratulation Sirpa and Sylvi !!!


Maalahti 20.4.2002
Tuomari / Judge: Kirsi Nieminen (FIN)

Makin (Yellow Waterlily White Magic) tytär 
Yellow Waterlily Butterflower käyttöluokassa 1/1, SA, PN 3

Daughter by Maki (Yellow Waterlily White Magic) Yellow Waterlily Butterflower in working bitch class 1/1, CC-quality and 3rd best bitch.


Kajaani  20.4.2002
Tuomari / Judge: Riitta Liisa Lehtonen (FIN)

Johanneksen tytär Skypiper´s Sun to Boogie´s 
junioriluokassa 1/1, SA, PN 1 ja ROP
Lopulta upeasti BEST IN SHOW. 
Onnittelut upeasta suorituksesta Anitalle ja Minnalle!
Makin (Yellow Waterlily White Magic) tytär 
Yellow Waterlily Butterflower käyttöluokassa 1/1, SA, PN 3

Daughter by Johannes Skypiper´s Sun to Boogie´s in 
juniorclass 1/1, CC-quality, BOB and in the end BEST IN SHOW. 
Congratulation Anita and Minna !
Daughter by Maki (Yellow Waterlily White Magic) Yellow Waterlily Butterflower in working bitch class 1/1, CC-quality and 3rd best bitch.


Espoo 3.3.2002
Tuomari / Judge: Harri Lehkonen (FIN)

 Johanneksen poika Skypipers Snowman junioriluokassa 1/2 KP

Skypipper's Snowman son by Johannes was in junior class 1/2 with HP


Kaavi 02.02.2002
Tuomari / Judge: Jukka Kuusisto (FIN)

Johanneksen tyttäret Skypiper´s Snowqueen junioriluokassa 1/4 KP ja
nuortenluokassa 1/1, SA ja lopulta PN4 Bitterblue Ipparolinda. 

Daughters by Johannes Skypiper´s Snowqueen in junior bitch class 1/4 HP
and in young bitch class 1/1 CC-quality and finaly 4th Best Bitch was Bitterblue Ipparolinda.


Turku (Kv /Int) 26.01.2002
Tuomari / Judge: Penny Cooke (GB)

Johanneksen lapset Sarnell If Only nuorten luokassa 1/2 SA ja 
Sarnell Imagemaker nuorten luokassa 1/1 SA, PU4, SERT

Dogs sired by Johannes Sarnell If Only young bitch class 1/2 CC-quality
and Sarnell Imagemaker young dog class 1/1 CC-quality, 4th Best Dog, CC


Kajaani (Kv /Int) 05.01.2002
Tuomari / Judge: Elina Tan-Hietalahti (FIN)

Johanneksen tyttäret Skypiper´s Sun to Boogie's junioriluokassa 1/1 SA, PN 1, SERT, VSP ja nuortenluokassa 1/1, SA Bitterblue Ipparolinda. 

Daughters by Johannes Skypiper´s Sun to Boogie's in junior bitch class 1/1 CC-quality, 1st Best Bitch, CC, BOS and in young bitch class 1/1 CC-quality was Bitterblue Ipparolinda.