Show results 2003

Show Results 2002 -  Show results 2001 - Show results 2000
 

Int Nord Balt Fin Est Lv Lt Rus Ch Swe Sh Dk Ch
EstW-99 & -01&-04 LvW-02 BaltW-02&-03&-04

Yellow Waterlily North Star

23.11. Riika, Latvia, Joanna Szczepanska-Korpetta, Poland, BOS, CACIB

25.10. Seinäjoki Paula Heikkinen-Lehkonen, 1st EXL Champion class

28.9. Eckerö Nicola Hughes, Ireland 3rd EXL Champion class, Res-CACIB


BOB Yellow Waterlily North Star - BOS Goldwater Zea Zprite

13.09. Porvoo, Karl P. Reisinger (Austria), BOB, BIG 3


BOS Yellow Waterlily Goldenwaterstar - BOB Yellow Waterlily North Star

31.8. Luumäki, Paavo Mattila (FIN), BOB, BIG 2


BOB Yellow Waterlily North Star - BOS Yellow Waterlily Goldenwaterstar

24.8. Tallinna int, Markku Santamäki (FIN), BOB, CACIB, BALTW-03


BOB Yellow Waterlily North Star - BOS Joysteps May Flower

17.8. Kajaani, Hannele Jokisilta (FIN), BOB, BIG 2

10.8. Kuopio, Lena Stälhandske (SWE), 1st EXL Champion class


BOS Kasarin Golden Brooke - BOB Yellow Waterlily North Star

2.8. Kauhava, Tiina Illukka (FIN), BOB, BIG 2

27.7. Mikkeli, Davin Wong (Australia) 3rd EXL Champion class

13.7. Kokkola, Marjo Jaakkola (FIN) 1st EXL Champion class

29.6. Pieksämäki, Harri Lehkonen (FIN) BOS

22.6. Rovaniemi, Geoff Kill (Australia) 1st EXL Champion class


BOB Yellow Waterlily North Star - BOS Mating Call Miss Marron

24.05. Joensuu, Paula Rekiranta (FIN) BOB, BIG 1


BOB Yellow Waterlily North Star - BOS, BOB-vet Yellow Waterlily Koh-I-Noor

18.05. Leppävirta, Ritva Raita (FIN) BOB, BIG 3

11.05. Oulu, Christian Vantu (Rumania) BOB

26.04. Pietari Int, Sonia Bellan Falletti (ITA) BOB, CC = RUS Ch, CACIB, BIG 2

Photo: Pia Kyllönen
05.04. Hirvensalmi, Markku Santamäki (FIN) BOB, BIG 1, BIS 2

30.03. Tuusniemi, Paavo Mattila (FIN) BOB, BIG 2


Fin Est Lt Ch BaltW-03
Yellow Waterlily Goldenwaterstar

31.8. Luumäki, Paavo Mattila (FIN), BOS

24.8. Tallinna int, Markku Santamäki (FIN), BOS, CC, CACIB, BALTW-03

17.8. Kajaani, Hannele Jokisilta (FIN), 1st EXL Open class

2.8. Kauhava, Tiina Illukka (FIN), 1st EXL Open class

27.7. Mikkeli, Davin Wong (Australia) 3rd EXL Open class

Photo: Sari Harju
BOB INT FIN Ch Dream Max Drop Zone - BOS Yellow Waterlily Goldenwaterstar

13.7. Kokkola, Marjo Jaakkola (FIN) BOS

29.6. Pieksämäki, Harri Lehkonen (FIN) 1st EXL Open class

22.6. Rovaniemi, Geoff Kill (Australia) 2nd EXL Open class

11.05. Oulu, Christian Vantu, (Rumania) 1st EXL Open class

05.04. Hirvensalmi, Markku Santamäki (FIN) CC, BOS