Show results 2015

 Show Results 2014 - Show Results 2013 - Show Results 2012 - Show Results 2011 - Show-results 2010 - Show-results 2009 -
Show Results 2008 - Show Results 2007 - Show Results 2006 - Show Results 2005 - Show Results 2004 -
Show Results 2003 - Show Results 2002 - Show results 2001 - Show results 2000
 

Adamant´s Renaissance Man

   
20.12 Vilnius int Lithuania
Henric Fryckstrand


Photo: Minna Toivanen

VAL ERI1,SA,PU1,SERT,CACIB,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, CC,CACIB, BOS

19.12 Vilnius int Lithuania
Tamas Jakkel


Photo: Minna Toivanen

VAL ERI1,SA,PU1,SERT,CACIB,VSP -> LT MVA
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, CC,CACIB, BOS ->LT CH

5.12 Helsinki int
Harri Lehkonen


Photo: Elise Volens

KÄY ERI1,SA,PU4
EXC 1 working class, cc-quality, 4th best dog

17.10. Tuulos Spanieliliiton päänäyttely/Spaniel club main show
Kelly Jenkinson (UK)






Photo: Marko Hokkanen


VAL ERI1,SA,PU1,ROP,BIS4
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB, BIS4



Photo: Alex Waldvogel

Ralphin jälkeläisluokka/Ralph´s offspring BIS1

15.8 Suonenjoki
Tuula Pratt


Photo: Marika Paananen


VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

2.8 Iisalmi int
Dimitris Antonopoulos (SE)  

VAL ERI1,SA,PU2,VARA-CACIB
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog, RES-CACIB


18.7 Ylivieska
Tomasz Borkowski (PL)

VAL ERI2,SA,PU2
EXC 2 champion class, CC-quality, 2nd best dog

12.7 Laukaa
Saija Juutilainen



VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS


11.7 Laukaa
Jose Ramon Guillamon (ES)



VAL ERI1,SA,PU2
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog


5.7 Trondheim, Norway
Aase Jakobsen (NO)

VAL ERI2,SA
EXC 2 champion class, CC-quality


28.6 Rantasalmi
Eeva Anttinen



VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS


27.6 Pieksämäki
Leni Finne



VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS


13.6 Lapinlahti
Ekaterina Senashenko (RU)



VAL ERI1,SA,PU1,ROP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB

31.5 Mänttä-Vilppula
Sanna Kavén



VAL ERI1,SA,PU1,ROP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB

23.5. Hamina int
Jari Partanen



VAL ERI1,SA,PU2,CACIB
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog,CACIB

17.5 Varkaus int
Matti Tuominen

VAL ERI1,SA,PU2,VARA-CACIB
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog, RES-CACIB


9.5 Mikkeli
Paula Heikkinen-Lehkonen

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog,BOS


3.5 Rakvere, Viro
Milosava Matejevic (CS)

 VAL ERI1,SA,PU2
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog


2.5 Rakvere, Viro
Tatiana Romanovskaya (BY)

VAL ERI1,SA,PU2, SERT -> EE MVA
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog, CC -> EE CH


26.4 Kiuruvesi
AnnaLiisa Heikkinen    

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog,BOS


11.4 Hirvensalmi
Tuula Savolainen

VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog,BOS


22.3 Korpilahti
Tanya Ahlman-Stockmari    


Photo: Susanna Pohjola
 
VAL ERI1,SA,PU1,ROP,RYP-4
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB, BIG4


21.3 Lahti int
Leif-Herman Willberg (NO)


Photo: Alex Waldvogel
 
KÄY ERI1,SA,PU2,VARA-CACIB
EXC 1 working class, CC-quality, 2nd best dog, RES-CACIB


10.1 Kajaani int 
Tiina Taulos
 
KÄY ERI1,SA,PU3
EXC 1 working class, CC-quality, 3rd best dog