Show results 2016

 Show Results 2015 - Show Results 2014 - Show Results 2013 - Show Results 2012 - Show Results 2011 - Show-results 2010 - Show-results 2009 -
Show Results 2008 - Show Results 2007 - Show Results 2006 - Show Results 2005 - Show Results 2004 -
Show Results 2003 - Show Results 2002 - Show results 2001 - Show results 2000
 

Adamant´s Renaissance Man

13.11 Riika, Latvia Baltic Winner Elena Ruskovaara

VAL ERI1,SA,PU2, VARA-CACIB
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog, RES-CACIB

------------------------------------------------------------------------
12.11 Riika, Latvia Vera Smirnova (EE)


(Photo: Alex Waldvogel)

VAL ERI1,SA, PU1,SERT,VSP -> Ee Mva, Balt Mva
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS -> Lv Ch Balt Ch

------------------------------------------------------------------------
8.10. Hyvinkää Spanieliliiton päänäyttely



VAL ERI3
EXC3 champion class



Jälkeläisluokka 2/kp / Progeny class 2/hp

------------------------------------------------------------------------
1.10. Harstad Norja

VAL ERI1,SA,PU4, VACA
EXC1 champion class, CC-quality, 4th best dog, res-cacib

------------------------------------------------------------------------

3.9. Joensuu Tuula Savolainen



VAL ERI1,SA,PU1,ROP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB

-------------------------------------------------------------------------

2.7. Rantasalmi Harto Stockmari

VAL ERI2,SA,PU3
EXC2 champion class,CC-quality, 3rd best dog

--------------------------------------------------

18.6. Karttula Paavo Mattila



VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

--------------------------------------------

15.5. Seinäjoki Hilkka Salohalla

VAL ERI1,SA,PU2
EXC 1 champion class, CC-quality, 2nd best dog

---------------------------------------------

14.5. Mikkeli Markku Kipinä



VAL ERI1,SA,PU1,ROP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOB

---------------------------------------------

5.5. Kangasniemi Harto Stockmari



VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

------------------------------------------------

9.4. Pertunmaa Paavo Mattila



VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS
------------------------------------------
2.4. Savonlinna Elena Ruskovaara

VAL ERI2,SA,PU3
EXC2 champion class,CC-quality, 3rd best dog

----------------------------------------
20.3. Korpilahti Matti Luoso



VAL ERI1,SA,PU1,VSP
EXC 1 champion class, CC-quality, 1st best dog, BOS

------------------------------------
1
9.3. Jämijärvi Marja Talvitie

VAL ERI1,SA,PU3
EXC1 champion class, CC-quality, 3rd best dog

------------------------------------